1 рік – 3 роки

1 рік – 3 роки


Парацетамол дітям


Коли дають парацетамол дітям?


Препарат використовують для зниження температури і усунення болю. З жарознижуючих засобів парацетамол та ібупрофен вважаються найбезпечнішими, їх рекомендують навіть немовлятам.


Потрібно розуміти, що парацетамол тільки усуває симптоми, але не лікує причину, що викликала температуру або біль. Тому дитині необхідна консультація лікаря.


Яка речовина входить до складу препарату і як воно діє?

Активна речовина парацетамол міститься в багатьох препаратах, наприклад, «Цефекон» (свічки), «Панадол». Потрібно враховувати, що якщо дати дитині кілька таких засобів, загальна доза парацетамолу в них може виявитися занадто високою.


Принцип його дії полягає в тому, щоб блокувати утворення простагландинів – речовин, які посилюють запалення, біль і лихоманку. Тому не тільки парацетамол, але і всі препарати цієї групи (в тому числі ібупрофен) діють як жарознижуючі, знеболюючі та протизапальні.


Як приймати парацетамол дітям?

Разова доза визначається з розрахунку 10-15 мг на кожний кілограм ваги дитини. Потрібно враховувати ще й вік пацієнта. Разова доза парацетамолу дітям від 3 місяців до року – 60-120 мг, від року до 6 років – 120-240 мг, від 6 до 14 років – 240-480 мг.


Застосовувати препарат для зниження температури можна не більше 3 днів, а в якості знеболюючого – не більше 5 днів. При гострих вірусних захворюваннях діти за цей термін починають видужувати, а якщо цього не відбулося, потрібно визначити точний діагноз.


Доза парацетамолу в свічках для дітей від 1 до 5 років – 125-250 мг, від 6 до 12 років – 250-500 мг.


Повторювати прийом ліків можна не раніше, ніж через 6 годин, тому середня кількість підходів на добу становить не більше 4.


Уточніть у лікаря, скільки препарату потрібно давати дитині саме в тій формі, в якій він вам його призначив, тобто не в міліграмах парацетамолу, а в мілілітрах сиропу або в кількості свічок. Одна з причин передозування ліків – помилки батьків при розрахунку дози.


Протипоказання і побічні ефекти

При передозуванні парацетамолу можливі такі побічні ефекти, як нудота, біль в животі, алергічні реакції, порушення роботи нирок.


Парацетамол протипоказаний дітям до 1 місяця, а також при підвищеній чутливості до компонентів препарату, при порушеннях роботи нирок і печінки, захворюваннях крові.


Лікар-педіатр, кандидат медичних наук, співробітниця перинатального медичного центру (Москва). Закінчила Російський державний медичний університет ім. Н. І. Пирогова. Загальний стаж роботи в медицині & ndash; 19 років, стаж роботи за фахом & ndash; 12 років.

Comments are closed.