Скільки разів належить батькові бачити дитину

ПравоВед.by – Юридична консультація, правова допомога адвоката, юридичні послуги, представництво в суді.


Можливість зустрічі з дитиною після розлучення


Добрий день. Коротко опишу проблему. Я розлучився з дружиною, але у нас залишився дитина (6 років), який проживає з нею.


Раніше проблеми були відсутні, але тепер вона дозволяє бачитися з дитиною виключно під її наглядом у неї вдома, посилаючись на можливі психологічні травми дитини мовляв, я можу ставити якісь питання дитині про її особисте життя (вона вагітна від людини, за якого виходить заміж вдруге). Загалом, якісь маревні відмазки.


Підкажіть, чи має вона право обмежувати мене в спілкуванні з дитиною таким чином? І що мені потрібно зробити в цій ситуації, щоб мати можливість зустрічатися з ним і за межами її квартири.


Згідно зі статтею 77 Кодексу про шлюб та сім’ю РБ батько, який проживає окремо від дітей, має право спілкуватися з ними і зобов’язаний брати участь в їх вихованні. Батько, при якому проживають діти, не має права перешкоджати другому з батьків спілкуватися з дітьми і брати участь в їх вихованні.
Суд може прийняти рішення про обмеження спілкування з дитиною одного або обох батьків на певний або невизначений термін, якщо вони порушують Угоду про дітей або рішення суду або якщо їх спілкування суперечить інтересам дитини.
Отже, дружина не може Вас обмежувати в спілкуванні з дитиною.
відповідно до ст. 75 Кодексу про шлюб та сім’ю батьки здійснюють виховання дітей, піклування над ними і їх майном. Під вихованням розуміється турбота про фізичний, духовний і моральний розвиток дітей, про їхнє здоров’я, освіту і підготовку до самостійного життя в суспільстві.
Всі питання про форми і методи виховання дітей, отримання ними освіти, про ставлення до релігії, організації вільного часу і інші питання виховання дітей вирішуються обома батьками за взаємною згодою. Розбіжності між батьками з питань виховання дітей вирішуються в судовому порядку.
Відповідно, якщо Ви не вирішуєте питання між собою & ndash; єдиний шлях йти в суд з позовною заявою про встановлення форм і методів виховання дитини, встановлення порядку зустрічей з дитиною (конкретні дні тижня, час, місце зустрічі). Позовна заява подається до суду за місцем проживання Відповідача (Вашої колишньої дружини). При подачі позовної заяви сплачується державне мито в розмірі 3 БВ.


ПОСТАНОВА Пленуму ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ 30 вересня 2004 N 11 Про практику РОЗГЛЯДУ СУДАМИ СПОРІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ З вихованням дітей (в ред. Постанов Пленуму Верховного Суду від 24.12.2009 N 12, від 27.09.2012 N 8)
12. Роз’яснити судам, що право на спілкування з дітьми є невід’ємним від права на участь у вихованні. Тому при вирішенні спорів про порядок спілкування окремо проживаючого батька з дітьми (ч. 1 ст. 77 КпШС), а також про обмеження спілкування суду слід керуватися положеннями ст. 75 КпШС.
За такими позовами суду, з огляду на конкретні обставини, необхідно визначити, як часто буде відбуватися спілкування батька з дітьми (кількість зустрічей на місяць, на тиждень, по вихідним), в якому місці (в будинку матері, батька, в школі, в дитячому саду і т.д.) і протягом якого часу (день, добу, кілька годин, на період відпустки батьків і т.п.). При цьому береться до уваги вік дітей, стан здоров’я, прихильність до кожного з батьків і інші обставини, здатні вплинути на фізичне і психічне здоров’я дітей, їх моральний розвиток. У резолютивній частині рішення у таких справах має міститися і вказівка ??про покладання обов’язків на другого з батьків не чинити перешкод для встановленого судом порядку спілкування з дитиною.
У випадках коли спілкування дітей з окремо проживають батьком може завдати шкоди дітям, суд має право обмежити цього батька в спілкуванні з дітьми, виклавши мотиви прийнятого рішення.
Аналогічно судом вирішується питання про усунення перешкод батькам, не позбавленим батьківських прав, у вихованні дітей, які перебувають на підставі закону або рішення суду у інших осіб.
13. Позови про обмеження права спілкування з дитиною одного або обох батьків у випадках порушення ними Угоди про дітей або рішення суду або коли спілкування з батьком не відповідає інтересам дитини (ч. 2 ст. 77 КпШС) можуть бути заявлені як батьком, при якому проживають діти, так і іншими особами, у яких перебувають діти на законних підставах (опікуни, піклувальники, прийомні батьки, дитячі інтернатні установи). Термін обмеження спілкування з дітьми встановлюється судом залежно від характеру допускаються батьком порушень.
(В ред. Постанови Пленуму Верховного Суду від 27.09.2012 N 8)
При обмеженні спілкування з дітьми на невизначений термін скасування обмеження проводиться судом за заявою батьків, якщо відпали причини, що послужили підставою до обмеження.
Коли батько, при якому проживають діти, не виконує Угоду про дітей або рішення суду або створює перешкоди для їх виконання, а застосування до нього заходів, передбачених ст. 537 ЦПК, позитивних результатів не дало, то батько, який проживає окремо від дітей, має право вимагати передачі дітей йому. Передача дітей другому з батьків можлива також у разі, коли один з батьків, при якому проживають діти, надає на них негативний вплив.



Теги даного питання:

Comments are closed.