Скільки зараз виплати на народження дитини

Журнал > Майбутня мама не працює. Які покладаються виплати на дитину?


Майбутня мама не працює. Які покладаються виплати на дитину?
Одним з найпопулярніших питань, які задають майбутні мами в консультаціях по допомозі і трудових питань, є такий: «Я в даний час не працюю, скоро народжувати. Покладаються Чи мені будь-які виплати від держави? »


Давайте спробуємо розібратися, чим виплати для непрацюючої мами відрізняються від виплат працює мамі, де і які посібники отримувати і які розміри цієї допомоги.
Правило перше: непрацюючої мамі дійсно покладається менше посібників

Порядок виплати допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (того, що в просторіччі називається «декретними», «допологовими» і «післяпологовими», «посібником за 140 днів») регулюється з 1 січня 2007 року Федеральним законом від 29 грудня 2006 року N 255-ФЗ «Про забезпечення допомога з тимчасової непрацездатності, по вагітності та пологах громадян, що підлягають обов’язковому соціальному страхуванню». І відповідно до статті 2 цього закону право на отримання допомоги по вагітності та пологах мають:

– особи, які працюють за трудовими договорами;

– державні цивільні службовці, муніципальні службовці;

– індивідуальні підприємці і інші «самозайняті» особи, добровільно сплачують внески на власне соціальне страхування.


Як бачимо, непрацюючих мам в даному списку немає. А отже, непрацююча мама не має права на отримання допомоги по вагітності та пологах. (При цьому неважливо, працює чоловік майбутньої мами чи ні, варто майбутня мама на обліку в службі зайнятості чи ні, скільки і у кого раніше працювала майбутня мама.). Справа в тому, що допомога по вагітності та пологах – це відшкодування заробітку, який майбутня мама недоотримує в зв’язку з відходом у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. А у непрацюючої мами такого заробітку немає.


Виключення 1: майбутні мами, звільнені у зв’язку з ліквідацією роботодавця. Вони отримують допомогу по вагітності та пологах з розрахунку 300 рублів за повний календарний місяць відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.


Виняток 2: майбутні мами – непрацюючі студентки очних відділень навчальних закладів. Вони отримують допомогу по вагітності та пологах в розмірі стипендії. І це не залежить від того, платять вони за своє навчання або не платять – посібник отримати зобов’язані.
Правило друге: процес отримання одноразової допомоги при народженні дитини залежить від тата дитини

Порядок призначення і виплати одноразової допомоги при народженні дитини визначено Федеральним законом від 19 травня 1995 року N 81-ФЗ «Про державну допомогу громадянам, які мають дітей». Відповідно до цього закону одноразова допомога при народженні дитини покладається абсолютно всім громадянам, незалежно від їхнього доходу, соціального статусу, кількості дітей в сім’ї. Цей посібник всім сім’ям (в тому числі і тим, де є непрацюючі батьки) при народженні дитини призначається в однаковій сумі (правда, в деяких регіонах Росії встановлені ще регіональні доплати, але зараз ми говоримо про федеральному посібнику). Ця сума з 1 липня 2008 року становить 8840,58 рублів без урахування районних коефіцієнтів. Якщо отримувач допомоги проживає на території, де встановлені районні коефіцієнти (наприклад, на Уралі цей коефіцієнт становить 15%, в окремих районах – 20%; в Сибіру – 40% і т.п.), то сума допомоги збільшується ще на районний коефіцієнт ( тому сума допомоги на Уралі, наприклад, становить 10166,67 рублів).

За законом право на отримання одноразової допомоги мають обоє батьків дитини, записані в його свідоцтві про народження. Однак в тому випадку, якщо один з батьків дитини працює, а другий – ні, то право на одержання допомоги має той з батьків, який працює за наймом і є особою, застрахованою в системі соціального страхування. Отже, якщо мама не працює, а тато працює, то за отриманням допомоги при народженні дитини повинен звернутися тато дитини.


Якщо ж у свідоцтві про народження дитини у непрацюючої мами на місці тата прочерк або тато дитини також не працює і це підтверджується документально, то тільки в цих випадках непрацююча мама повинна звертатися за допомогою при народженні дитини до органу соцзахисту (соцзабез) за місцем своєї прописки.

Виключення: мама-студентка денного відділення. Якщо непрацююча мама є студенткою денного відділення навчального закладу, вона звертається за отриманням допомоги при народженні дитини до свого навчального закладу.
Правило третє: допомога по догляду за дитиною непрацюючим мамам зараз призначається – раніше не призначалося

Після народження малюка у батьків принципово виникає право на отримання двох посібників, які призначаються і виплачуються на абсолютно різних умовах:

1) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею віку півтора років;

2) обласне допомогу на дитину.


Обласні допомоги на дитину призначаються і виплачуються в кожному регіоні Росії в різних розмірах і за різними правилами. На нашому сайті можна познайомитися з порядком виплати даної допомоги в конкретних регіонах.


А ось порядок призначення і виплати допомоги по догляду за дитиною до 1,5 років непрацюючим мамам однаковий у всій Росії, так як встановлено Федеральним законом від 19 травня 1995 року N 81-ФЗ «Про державну допомогу громадянам, які мають дітей».

Допомога по догляду за дитиною до 1,5 років непрацюючим мамам призначається з моменту народження дитини (на відміну від працюючих мам, яким воно призначається після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами). Зверніть увагу – до 1 січня 2007 року допомога по догляду за дитиною до 1,5 років непрацюючим мамам не призначалося і не виплачувалося.


Непрацюючим мамам допомогу по догляду за дитиною до 1,5 років призначається у мінімальному розмірі. Подивимося, які розміри цієї допомоги з 1 липня 2008 року:

– допомога по догляду за першою дитиною (без урахування районного коефіцієнта) – 1657,61 грн;

– допомога по догляду за другою дитиною і наступними дітьми (без урахування районного коефіцієнта) – 3315,22 рублів.


Якщо Ви проживаєте на території, де встановлено районний коефіцієнт, то перелічені мінімальні розміри допомоги збільшуються додатково на розмір районного коефіцієнта.


C 1-січня 2009 року розмір цієї допомоги трохи підросли в зв’язку з індексацією, див. Тут.


Посібники в мінімальних розмірах на 2010 рік можна подивитися тут.
Якщо в родині є непрацююча мама і працює тато, то претендувати на допомогу по догляду за дитиною може тільки мама. Справа в тому, що даний посібник призначається тільки тому члену сім’ї, який здійснює догляд за дитиною. За замовчуванням вважається, що догляд здійснює непрацюючий член сім’ї. Тому при непрацюючій мамі відпустку по догляду за дитиною працює татові надано бути не може і допомога не може бути призначено.


Непрацюючий мамі допомогу по догляду за дитиною призначається відділом соцзахисту (соцзабезом) за місцем маминої прописки. Прописка дитини до 31 грудня 2009 року ніякого значення не імеел (на відміну від обласних посібників на дитини).


Це дуже важливо! З 1 січня 2010 року для отримання права на щомісячну допомогу по догляду за дитиною до 1,5 років отримувач допомоги в соцзабезі – непрацююча мама – повинен бути прописаний разом з дитиною, як і для отримання обласних посібників.


04 Липень 2011 о 09:44

Мобільний додаток “бебіка”


  • соцмережа планують, вагітних і молодих мам
  • тисячі обговорень хвилюючих тебе тим
  • пошук подруг поблизу
  • календар вагітності і розвитку малюка
  • чат для приватного листування
  • фотоальбом ваших найважливіших моментів

Поділися моментами щастя або переживаннями!
Це безпечно. І абсолютно безкоштовно.

дівчинки, зараз розберемося! я як раз в соцзахист працюю, у відділі дитячої допомоги!

непрацюючим мамам ніяких декретних за 140 днів не виплачується від государства.когда матуся народжує, вона має право на так звані родові, 11703р. зразок сейчас.еслі чоловік працює, то він ці гроші отримає на роботі у себе, якщо чоловіка немає або не працює ніхто офіційно, то в соцзахист!

і далі, мама може здати документи на допомогу по догляду за дитиною до 1,5 років, на першого 2300 (грубо кажучи, точно не пам’ятаю), на другу 4300 ..

і буде вона отримувати цю допомогу з народження дитини до виповнення їй 1,5 років.


ще є так зване допомогу на народження областное.не впевнена, що у всіх містах тільки воно есть.вот у нас в Нижньому Новгороді есть.составляет воно 8000р. з 1 квітня 2011р. до цього воно було 300 руб.

ось основні посібники! але є еже щомісячна допомога на дітей, які сплачуються з моменту подачі документів до виповнення дитині 16 років … складають вони 100 руб.для повних сімей і 200руб.для матерів-одиначок!

ну ось здається і все!


а мені останній платіж надійшов на картку тиждень тому замість 2386, 1629.
в честь чого не зрозуміло! так і повинно бути?

мені здається вам не правильно порахували за вересень, за жовтень за 19 днів отримаєте в листопаді не всю суму

дівчинки, підкажіть, а є посібники якщо я не маю громадянства РФ, але одружена з громадянином і на даному етапі у мене РВП?


вам краще запитати у відділі соц.защіти за місцем проживання. Якщо що на чоловіка можна буде оформити хоч якусь допомогу

Comments are closed.